December 6-án hétfőn Országos Főiskolai-Egyetemi Trombitaversenyt rendeznek az Operaház Jókai utcai Próbatermében.
A versenyre közel 40 hallgató jelentkezett az ország zenei egyetemeiről. A versenyzők az elődöntőben (délelőtt 10 órától) G. Enescu: Legenda című művét, majd a továbbjutók a döntőben (16:00 órától) J. B. Neruda Esz-dúr trombitaversenyét szólaltatják meg. Az eredményhirdetésre és a díjátadóra este hattól kerül sor.
A zsűri tagjai: Szűcs Zoltán trombitaművész, a Zeneakadémia trombitatanára; Kovács Zoltán trombitaművész, a Magyar Állami Operaház tagja; Bakó Levente Liszt-díjas trombitaművész, az Ewald Kvintett művészeti vezetője; Nagy Csaba trombitaművész, a Magyar Állami Operaház első trombitása és Tarkó Tamás Liszt-díjas trombitaművész, az Ewald Kvintett tagja.
A verseny nyilvános, a szervezők szeretettel várnak minden érdeklődőt a Magyar Állami Operaház Jókai utcai Próbatermébe (Bp. 1066 Jókai utca 2-4.)


(vd)
Fidelio
Hozzászólás
Elküldöm






























