A témához csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá.
Kattintson ide a belépéshez! Regisztrálni itt lehet.
A Fidelio.hu fórumszabályzata itt olvasható
Új hozzászólás   Új téma


  1. 32 22:12 2006.12.11
    -
     
    a hozzászólást még senki nem értékelte

    Erre nem tudom, hogy hogyan bukkantam....ilyen ez a "filmes szakma" :-)))





    http://www.vagy.hu/cikk.php?id=6911&PHPSESSID=d9b3ed0bead478dad5bd0ace19046994

  2. 31 16:28 2006.12.11
    -
     
    a hozzászólást még senki nem értékelte

    Egy mai angolszász modern klassz alvilági filmből:

    Ravasz:"Ez ugye egy olyan tudd,hogy értsd James Bond" szituáció?

    Bizony Corea is leáltt és Jarret is.

    Beethoven pl.nem foglalkozott a bohóciskolával.Corea és társai igen.

    ((((Most a Karfantáziát hallgatom,ezért bocs a hangvételért)

      

  3. 30 20:26 2006.12.10
    -
     
    a hozzászólást még senki nem értékelte

    termáészetesen !!!!!!!







    de minek????????????

  4. 29 19:41 2006.12.10
    -
     
    a hozzászólást még senki nem értékelte

    Látod, csak felismerted fontosságom...

  5. 28 19:32 2006.12.10
    -
     
    a hozzászólást még senki nem értékelte

    nab 



    nélküled nem értenénk........

  6. 27 19:17 2006.12.10
    -
     
    a hozzászólást még senki nem értékelte

    Na ugye, montam én, nemtom, értiteke...

  7. 26 19:02 2006.12.10
    -
     
    a hozzászólást még senki nem értékelte

    Köszönjük faery!

    Ezért járunk ide, hogy ilyeneket olvassunk, erre való a fidelio.

    Másfelől meg örülök, hogy tévedtem Chick Coreat illetően.

  8. 25 18:40 2006.12.10
    -
     
    a hozzászólást még senki nem értékelte

    faery



    köszönöm..........!!!!

  9. 24 17:50 2006.12.10
    -
     
    a hozzászólást még senki nem értékelte

    Hát, én kiváncsi voltam, mit kezd Chick 'Ping' Corea Mozarttal meg Bartókkal. Előre kell bocsátanom, élőben sose hallottam, felvételről se sokat. Csak úgy rámragadt, menetközben, hogy ő nagy név a jazzben. Amivel is úgy vagyok, hogy nem kerülöm ki, de nem is keresem. 

    Ehhez képest végül is lelkesen jöttem el. Ebbe Chick Corea jelenség volta is közrejátszott, de ez jazzben legitimebb, mint a klasszikus zenében. 

    Nem tudom, régebben mennyire lehetett jobb, mennyire égett ki. Én nem éreztem annak. A műsortól eltérően az Este a székelyeknél-lel kezdtek (az utolsó pillanatban beugró Kovács László karmester javaslatára). A közepén egy szellemes Corea-inzert jött - kongeniális zene volt. (Ez volt a "Csíki Korea" - ezt plagizáltam valakitől, aki meg fogja bocsátani :-))) 

    Aztán átmenet nélkül kezdődött Mozart ... Baromira tud zongorázni a pasas. Elképesztően szaporán veri a billentyűket, de - legalábbis Mozartban - dinamikai spektruma, árnyalatai, tónusai alig voltak. Én sem értem, miért kell neki épp ő, ha csak nem az emlékév miatt. De ha így, túl a delelőjén, csak a nosztalgia viszi is, megbocsátom neki, mert van mire. A 3. tétel kadenciájánál lelkesedtem be. Igazi ihletett jazzvariációs gyöngyszem volt. Szinte meglepődtem, amikor ismét belekapcsolódott a zenekar - ja persze, el kell varrni a tételt... 

    Egyébként a zenekar is, Kovács László is nagyon jó partnerei voltak, bravó nekik! Ezt a zenekart akarják megszüntetni?!

    A 2. részben Bartók-bagatelleket és -kel játszott. Ez elképesztően jól állt neki, és Bartóknak se ártott. Jó, hogy kézhez állóbb a jazzhez - de ennél többről volt szó. Igazi örömzene volt. A végén még egypár virtigli jazz-szám a példaképeitől: Powell, Monk. 

    A körítés. Jeans, tornacipő, csíkos, rövidujjú, gyűrött ing, ásványvizes palack, duma, integetés, kivigyorgás stb. De semmi feltűnősködés. Csak kedvesség. Baromi jó fej, na!

  10. 23 22:15 2006.12.08
    -
     
    a hozzászólást még senki nem értékelte

    Hallotta valaki a Mozart K.491 -es koncertet a jazz király előadásában?

  11. 22 08:43 2006.12.07
    -
     
    a hozzászólást még senki nem értékelte

    No igen, Ő az, Trey (USA) Warr-guitar player. Ez a legjobb. A legnépszerűbb meg a Chapman Stick. Létezik még a Box-guitar és egy néhány típus még. Ezeket csak a gyártótól lehet beszerezni, v. ebay.

    Itthon van egy-két handmade-klón (egyik az enyimé mostanság), meg a "Fibenare" fívérek is kékítettek egyet, de alakult egy manufaktúra, ahol szép lassan készülnek ilyen instrumentumok is (barátomnál).

  12. 21 21:09 2006.12.06
    -
     
    a hozzászólást még senki nem értékelte

    [18] Esküszöm, hogy pont ez jutott nekem is eszembe.

    Különben csak tájékoztatásul, hogy mások is tudják, miről van szó:

    www.youtube.com/watch?v=CjDkeeCAZWU

    Baromi jó!

  13. 20 20:04 2006.12.06
    -
     
    a hozzászólást még senki nem értékelte

    Lehet már ezt az instrumentumot kis hazánkban is kapni, vagy kintről kell venni + kiegészítők...?

    Egyébként, mi a hangolása?

  14. 19 18:15 2006.12.06
    -
     
    a hozzászólást még senki nem értékelte

    na ja, még ilyenre nem szántam rá magam (gondolhatod), szerencse, hogy ez "csak" 10 string... rendesen el lehet tévedni a hangok közt.

    (lassan már érik egy csere rajta húr-ügyileg, de nem s.o.s., elvagyok vele még, 3 szereplést is bevállaltam már, de nem brillírozok még rajta :-)

  15. 18 18:02 2006.12.06
    -
     
    a hozzászólást még senki nem értékelte

    Őszinte részvétem, ha húrkészletet kell rá vásárolni...:))

  16. 17 16:29 2006.12.06
    -
     
    a hozzászólást még senki nem értékelte

    15: még jobb hír, hogy az egyik én vagyok :-)

  17. 16 14:59 2006.12.06
    -
     
    a hozzászólást még senki nem értékelte

    1-15,de főleg 1-3:miattatok érdemes a Fórumot olvasni!

    a,Jarretben nem vagyok biztos

    b,sajnos a King Crimson is lelassult/elrepült a fejük felett a kassáki szamovár stb.

  18. 15 14:30 2006.12.06
    -
     
    a hozzászólást még senki nem értékelte

    ...jó hír, hogy - ha nem pontosan is Trey Gunn-nek - de különleges hangszerének már itthon is vannak "követői"...

  19. 14 13:27 2006.12.06
    -
     
    a hozzászólást még senki nem értékelte

    10: értem én, nem is gondoltam, hogy abszolúte elvetendő, hovatovább ezért is remélem, hogy ma este nem megyek csalódottan haza :-)



    11: sztem Jarrett nem olyan haknizós-típus, itthon viszont jóformán mindenki haknizik, mert különben felfordulna. Amúgy sajnos minden területen érezhető a globalizáció, így a zenében is. Ezért nincs komoly visszhangja az általad felsorolt zkaroknak, művészeknek. Azt kénytelen enni a nép, amit a média 1000-el elétesz, így az igényes(ebb) művészet mindig periféria v. botrány lesz.

    Ha már Crimson, akkor Trey Gunn! (Na őt aztán már alig ismerik itthon, csak a Crimson kapcsán)



    Üdv!

  20. 13 12:51 2006.12.06
    -
     
    a hozzászólást még senki nem értékelte

    MŰVÉSZ.



    ... és nem attól a egyike a Legnagyobbaknak, hogy ezt mondják, hanem mert zsenálisan meggyőző az, amit művel.

Kiemelt cikkeink

Sötét idők

A kínai közelmúlt egy még mindig elhallgatott időszakáról, az 1959 és 1961 közti éhínségről huszonévesek készítettek megrázó előadást. KRITIKA

Köteles Géza: "Puccini tökéletes zeneszerző"

Az Operaház idei évadában még négy alkalommal tűzik műsorra a Toscát. A darabról Köteles Géza korrepetitor-karmesterrel beszélgettünk. INTERJÚ

Komlós Péter: "A legfontosabb a műismeret volt"

Hamarosan elkezdődik a Végh Sándor Nemzetközi Vonósnégyes Verseny. Az előzsűri munkájáról kérdeztük a Bartók Vonósnégyes primáriusát. INTERJÚ

Papíron már össze is olvadt?

Az MNG és a Szépművészeti Múzeum a tervek szerint hamarosan összeolvad - utánanéztünk, mi a helyzet a július elsejére ígért lépéssel.

És mégis megszólal a pálca

Ugrin Gábor

Az idén 70. születésnapját ünneplő Medveczky Ádám és Simon Erika írónő beszélgetéséből a Kairosz Kiadó jelentetett meg könyvet.

Kerényi Miklós Gábor: "Halálosan szerelmes vagyok a Bohém Castingba!"

A Budapesti Operettszínház egy jól futó szekérhez hasonlítható – vélekedik Kerényi Miklós Gábor, az intézmény igazgatója. INTERJÚ

A nőiség áll a MÁNE új bemutatójának középpontjában

Pannonica mindig felnézett Thelonius Monkra

A Mihályi Gábor által rendezett Hajnali Hold című új előadás premierje június 7-én lesz a Hagyományok Házában.

Új keretek között folytatja a Fidelio

könyv

A Fidelio Média Kft. és kiadványai a Libri Csoport új médiacége, a Zsoldos Dávid által vezetett Libri Média részeként működnek tovább.

Programkereső

MIT HOL
 -TÓL   -IG 

Mai évfordulók

  • Edward Kennedy "Duke" Ellington halála (1974)