Játsszon a Fidelióval és legyen a vendégünk a Fidelio JazzEstjén, a Borbély Műhely koncertjén december 4-én a Budapest Jazz Clubban.
Az 54 éves Borbély Mihály kiemelkedik szinte minden zenei stílusban bizonyított jártasságával és sokoldalúságával. Miközben Coltrane-ihlette elmélyült szaxofonos különféle jazz zenekarokban, balkáni világzenei együttest is vezet és alapító tagja a Vujicsicsnak. Talán a Műhely a legfontosabb zenekara, amelyet hozzá hasonlóan jelentős művész-egyéniségekkel hozott létre: Szabó Dániel a zongorista, Horváth Balázs bőgőzik, Baló István dobol. Utolsó lemezük Kodály örökének újragondolását kísérelte meg Kántor Balázs csellistával, jelentős sikerrel. A Jazzman portál kanadai szakírója szerint a lemezen a kvartett eredetiséget és empátiát mutat egyszerre, miközben „szvingel, mint egy igazi jazzegyüttes, a tárogató metsző hangú futamaival ellenpontozva, máskor meg jólnevelt kamarazenekarnak hallatszik".
Kérdésünk: Melyik világhírú amerikai jazzmuzsikussal NEM játszott Borbély Mihály?
A helyes választ december 2-án éjfélig megjelölő olvasóink közül ketten vehetnek részt másodmagukkal a Fidelio Jazz Esten december 4-én.


(zk)
Fidelio
2 Hozzászólás
Elküldöm































Gratulálunk evica56 és rzsuzsanna70 olvasóinknak!