Eltemették Seregi Lászlót
A Kossuth-díjas művésztől a családja, balettművészek, énekesek, színészek búcsúztak az Opera előcsarnokában és a Farkasréti temetőben.FOTÓRIPORTTAL
Ha továbblép Shop oldalunkra, folytathatja a vásárlást.
A mégsem gomb megnyomására rendelési szándékát töröljük.
A Kossuth-díjas művésztől a családja, balettművészek, énekesek, színészek búcsúztak az Opera előcsarnokában és a Farkasréti temetőben.FOTÓRIPORTTAL
Újrarendezték az Esterházy-család Európa egyik leggazdagabb magántulajdonban lévő fegyvertárát, melyből kiállítás nyílt Fraknó várában.
A Nemzeti Színház igazgatója a Szegedi Szabadtéri Játékok Mágnás Miskájához keresett táncosokat.
A Budapesti Wagner-napokon június 3-án és 19-én a Müpában látható a Tannhäuser. A darab rendezőjével, Matthias Oldaggal beszélgettünk. INTERJÚ
Színvonalas és társadalmilag elkötelezett világzenét játszik a Rupa and the April Fishes, akik május 31-én érkeznek a Müpába. MAGAZIN
Játékkiállítás, rajzfilmek, artisták, nassolás, Varázshegy és százéves villamosok - csak néhány a gyereknapi hétvége programjaiból.
Nemrég tért haza a Prima Primissima-díjas zongoraművész svájci turnéjáról, ahol többek között Chopin és Liszt műveit szólaltatta meg. INTERJÚ
A kínai közelmúlt egy még mindig elhallgatott időszakáról, az 1959 és 1961 közti éhínségről huszonévesek készítettek megrázó előadást. KRITIKA
Észak-Toszkána csodálatos vidékén rendezik meg az 58. Puccini Fesztivált.
[11]
Nos?
Megvan valakinek a dupla CD??????
mp3-ban örülnék neki, ill. az On My Planet, ill. a The Little Prince Song daloknak.
Mert ha még nem tud olvasni, úgy az igazi. :]
Milyen kicsi a gyerek?
FELIRAT?
Nos, van rajta magyar felirat???
???
Van rajta magyar felirat, mert kisgyereknek lenne!
ÉS VAN MAGYAR FELIRAT RAJTA???
Nos, a honlapon lévő filmképek ígéretesek.
A videofelvétel nekem tetszett
A DVD-t a Határ úti Saturnban láttam 4500.-
A dupla CD-t a Duna Plazában olyan 7500.- körül.
Kedves Roceskori! Köszönöm a segítséget, megpróbálom valahogy megszerezni a DVD-t. Addig nem veszem figyelembe a leszólásokat.
Igen, megint igazad van. De szerintem a gyerekek számára nem a közhelyes és az invenciótlan az érthető. Persze nem tudok másból kiindulni, mint abból, hogy én milyen gyerek voltam. Mindenesetre pillanatnyilag semmi késztetést nem érzek, hogy gyerekeknek írjak. S lehet, hogy ebben az inkarnációmban ez így is marad. Ha olyan zenét írunk, amivel helyből hülyének nézzük a gyerekeket, hogy fogjuk őket zenei ízlésre nevelni? Első körben a giccstől kíméljük meg szegény kis lelkeiket!
"Én is imádok populárisat írni, de keményebbet és kiszámíthatatlanabbat."
Hajrá! :)
Egyébként egy jóval keményebb, kiszámíthatatlanabb - a hadd tegyek hozzá "hallatlanban" egy harmadik jelzőt, szofisztikáltabb - operazenét nem biztos hogy a gyerekek ugyanilyen könnyen befogadnának. Talán a Varázsfuvola az egyetlen opera, amely egyszerre komplex mestermű és kifejezetten "gyerekbarát". A zeneszerzőket általában csak a megrendelő kívánságai és a saját invenciójuk hiánya kényszeríti kompromisszumra... a gyerekfülek nem. Na jó, ez csúnya volt...:)
Tökéletesen igazad van.
De miért természetes, miért elfogadott, hogy ezt a fajta zenét taktusonként ki lehet hozni a giccstárból és mozaikként összerakni?
Tipikus amerikai nyál. Szegény gyerekek nem érdemelnének inkább olyat, amire felkapom a fejem? Én is imádok populárisat írni, de keményebbet és kiszámíthatatlanabbat.
"This may not be the most sophisticated opera undertaking of the decade, but it's one of the loveliest." - írta az Amazon recenzense a roceskori által alant belinkelt oldalon. A magam részéről egyetértek: szerintem lazán megüti a jobb Webber-musicalek szintjét, s jóval "gyerekközelibb" azoknál. Mert Portman operáját a Macskákhoz kell mérni, nem a Három nővérhez, a Vérnászhoz, vagy a Varázsfuvolához. Mese zenével, gyerekeknek, színpadon, a 21. század elejéről. Aki jobbat tud, kérem írja meg - akár az egész operát...:)
Engem valójában 2 track érdekel a lemezről (ami valójában egy)
I./7. On My Planet
II./14. The Little Prince Song
Ki volt az a híres zenész, aki ezt mondta: "Női zeneszerzők soha nem voltak, nincsenek és nem is lesznek"? Tetszik ez a mondás.
Ennio erre mondaná, hogy hollywoodi nyálautómata.
Alig vártam, hogy meghallgassam, mert fölrobbannék, ha egy másik nő nálam jobbat írna. Na, megnyugodtam. De előbb kiszívtam, mint pók a legyet ennio módszere szerint.
Ha ilyet írnék, jól p***án is rúgnám magam...!
Segítség!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ez zene akar lenni?!!!
Hrrrrrrrrrrrrrrrr... Kiráz a hideg az ilyenektől...
Erre pazarolni sok-sok ezer értékes CD-lemezlapot...
Van, akinek TÉNYLEG tetszik?
Írjon már nekem egy e-mailt!
(Magyarázza el nekem, miért számít kultúrzenének az olyan tollkoptatás, ami úgy keletkezik, hogy veszünk egy remekművet (A kis herceg), meg veszünk néhány zenei közhelyet, meg egy kis nyáladzást, mindezt földíszítjük ilyen kis apróságokkal, hogy ne lehessen belekötni, minthogy gyerekeknek szól, meg gyerek a főszereplő is; megtervezett üzleti fogás, a gazdagok úgyis megveszik, meg a ......... is... Hát én biztos nem.
Tipikus antizene. -1. És még pozitív összegért kell megvásárolni... 36 db kenyér áráért. Ne szórakozzanak! Nem csodálom, hogy sokan inkább a könnyűzenét választják.
)
A címeim:
davidsusu@freemail.hu / davidsusu@fidelio.hu