Eltemették Seregi Lászlót
A Kossuth-díjas művésztől a családja, balettművészek, énekesek, színészek búcsúztak az Opera előcsarnokában és a Farkasréti temetőben.FOTÓRIPORTTAL
Ha továbblép Shop oldalunkra, folytathatja a vásárlást.
A mégsem gomb megnyomására rendelési szándékát töröljük.
A Kossuth-díjas művésztől a családja, balettművészek, énekesek, színészek búcsúztak az Opera előcsarnokában és a Farkasréti temetőben.FOTÓRIPORTTAL
Újrarendezték az Esterházy-család Európa egyik leggazdagabb magántulajdonban lévő fegyvertárát, melyből kiállítás nyílt Fraknó várában.
A Nemzeti Színház igazgatója a Szegedi Szabadtéri Játékok Mágnás Miskájához keresett táncosokat.
A Budapesti Wagner-napokon június 3-án és 19-én a Müpában látható a Tannhäuser. A darab rendezőjével, Matthias Oldaggal beszélgettünk. INTERJÚ
Színvonalas és társadalmilag elkötelezett világzenét játszik a Rupa and the April Fishes, akik május 31-én érkeznek a Müpába. MAGAZIN
Játékkiállítás, rajzfilmek, artisták, nassolás, Varázshegy és százéves villamosok - csak néhány a gyereknapi hétvége programjaiból.
Nemrég tért haza a Prima Primissima-díjas zongoraművész svájci turnéjáról, ahol többek között Chopin és Liszt műveit szólaltatta meg. INTERJÚ
A kínai közelmúlt egy még mindig elhallgatott időszakáról, az 1959 és 1961 közti éhínségről huszonévesek készítettek megrázó előadást. KRITIKA
Észak-Toszkána csodálatos vidékén rendezik meg az 58. Puccini Fesztivált.
20-ra: az alkony seholsem egyforma, legyen az a Balaton déli partjáról - mondjuk - Lelléről nézve, amint a Nap vöröslően olvad be a vulkáni hegyek tölcsérébe, vagy Honoluluban, ahol viszont a túlparton csodás a Nap felkelte; de a nyári nap alkonyulata szép lehet a kanyargó Tiszánál, és csodás az unteruhldingeni kikötőből nézve a boden-tavi is stb.
Ezért is volt szép vitorlázni, hiszen az éjszaka is tartó versenyek egyik jutalma mindig az alkony volt, a mindig változó aranyhíddal /ld. a képen!/.
Jutalmad egy fénykép és egy haiku:
hommage á W. S.
hajnalkony
/Fodor Ákos/
Igor bácsi...
Gratulálok mindegy!
Tengeri orgona
A zadari tengeri orgona a rajta megtörő hullámok következtében véletlen, de harmonikus hangokat játszik. Az építészeti különlegességet Nikola Basic tervezte, és 2005. januárjában "nyílt meg". Mára Zadar egyik legfőbb találkozóhelyévé vált, valamint csodás célpont a tengerparti sétákhoz, vagy Zadar kivételes naplementéjének élvezetéhez. Azt mondják Zadaron az alkony tényleg kivételes, nem olyan mint máshol. Még Alfred Hitchcock is kijelentette, hogy Zadaron még a californiainál is szebb napnyugtát látott.
Gambino-klán? Genovese-klán? Koszi-klán?
Lóf...t!
VÍz/es/lépcső, azaz viziorgona!
Milyen hangszer?
Úgy látom, néhányan ma mókás kedvünkben vagyunk
A 11 alatti, ill. feletti címbe azért egy a betűt betettem volna :-(
Hát nem arra gondoltam, ami
Most egy másik, de csak a kép alapján válaszoljatok: semmi "Tulajdonságok"!


Nézzétek meg a képet!
vagy ezt:
Igaz, hogy Horváth Józsefék Fertőrákoson pár éve januárban szüretelték a "jégszőlő"-t, amiből a legfinomabb borok készíthetők.
Fagyott kézzel tallózni a deres ágak stb. között, nem egy felemelő élmény?
Inkább hallgatnám egy jó üveg Zöld Veltelini mellett Sztravinszkij Tavaszi áldozatát!
Tehát: ki ismeri fel?
http://www.mr1-kossuth.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=37999&dt=2008-06-18_08:55:44

Na mégegyszer, Így sem?
http://www.origo.hu/tudomany/elet/20060920alegszebb.html?pIdx=6
Így sem: http://www.origo.hu/tudomany/elet/20060920alegszebb.html?pIdx=6
... bocsánat: Mamó...
Szellemes volt, Kedves Mindegy!
Kedves manó, a jobb gombbal sem írja ki, hogy takácsmácsonya...
Üdv: Girolamo
Ma mótól is tanultam, köszönöm. Persze a jobb gomb nélkül nehezebb lehetett rájönni...
Tudtam, hogy az igazi zenészek azonnal rájönnek, gratulálok!
Itt folyamatosan esik, dörög, jól esik egy kis BK-zenére gondolni, viccelődni.
A kép a takácsmácsonya virágbimbójának nagyítása, és mivel sohasem siklóernyőztem, a gépem csupán a hálozathoz volt illesztve, a kép így csak áttételesen az én művem.
:-)
jobb gomb, tulajdonságok..........
Szia Mindegy!
Sztem a géped egy mikroszkóphoz volt illesztve. Bár még nem siklóernyőztem, de szép lenne, ha ez látszana fentről! Ez mikroszkópos kép kedves Mindegy! Inkább növényi szövetnek gondolom - kétségtelenül esztétikus, szép felvétel.
Üdvözlettel: Girolamo