Ők is tudnak?

Remény - Obama zenei története a címe annak a német musicalnek, amelynek bemutatóját Frankfurtban tartják.

A darab zeneszerzője Randal Hitschins, producere Roberto Emmanuelle. A történet húsz évvel ezelőtt kezdődik Chicagóban, és az elnökké választásig tart. A zene stílusa eklektikus, hallható pop-, soul-, rock- és hiphopdalok is elhangzanak a musicalben, amelyben színre lép Barack és Michelle Obama mellett John McCain és Sarah Palin is, és amelyben az elnökválasztási kampányban elhíresült Yes, we can mondat is többször elhangzik.

 

Ízelítő a produkció zenei világából:

Böngésszen kulcsszavak segítségével!

A témához csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá. Kattintson ide a belépéshez! Regisztrálni itt tud.
  1. 2 13:12 2010.01.18
    -
     
    a hozzászólást még senki nem értékelte

    Persze közben rájöttem, hogy ki (k) áll(nak)  a háttérben. A világhírű német író, akit mi magyarok annyira imádunk, hogy csak egyszerűen ...... a fene  egye meg, szégyen, de nem jut eszembe a neve. Megvan. Gartner  Gyula bácsi. És barátja. Be akarnak törni ugye a filmvilágba, mert egy Nobel nem elég, kellene egy vagy Oscar is. És számukra a filmvilágba a Broadway-en keresztül vezet az út. Schicksallosgikeit in Schwarz vagy valami ilyesmi volt a Werk cím, de aztán változtattak rajta, hogy elkerüljék a gyanút. ( a gyanúpert. Hogy ne éljenek vele a zantiszemiták -  ne éljenek vele vissza. Mert itt félig afro-félig amerikairól van szó, aki a Fehér Háznak nevezett szörnyű helyen kell, hogy szenvedjen a bőrének az színe miatt. És hiába adnak neki Béke- Nobel díjat ő csak azért katonák tizezreit küldi szét a világba, hogy terjesszék a zigét, mert ő nem hátrál meg. (És a producerek sem, mert kell a zsozsó.)  És közben szenved de piszkosul. És a zene is maga a szenvedés. És a néző sír. A végén kisgyerekek szaladnak be, és  néhány kiskutya is. Talán egy cica is, olyan cirmos, de ezen még vitatkoznak.  Minden olyan ari. Így a siker biztos. Broadway. Film. Oscar eső. Biztos recept.

  2. 1 08:32 2010.01.16
    -
     
    a hozzászólást még senki nem értékelte

    Mostmár biztos, hogy a világ megőrült. Már Rejtő jenő Főrovosa se tudná meggyógyítani. Kész. Vége. Ennyi volt.

Tovább a témához tartozó fórum oldalra.

Kiemelt cikkeink

Szűz kéz

A Budapesti Wagner-napokon június 3-án és 19-én a Müpában látható a Tannhäuser. A darab rendezőjével, Matthias Oldaggal beszélgettünk. INTERJÚ

Eltemették Seregi Lászlót

A Kossuth-díjas művésztől a családja, balettművészek, énekesek, színészek búcsúztak az Opera előcsarnokában és a Farkasréti temetőben.FOTÓRIPORTTAL

Edward Perez és barátai a BJC-ben

Pannonica mindig felnézett Thelonius Monkra

A fiatal New York-i jazz-generáció kiemelkedő bőgőse Oláh Tzumo Árpáddal és Csízi Lászlóval lép fel június 2-án.

Esterházy hadtörténet

Újrarendezték az Esterházy-család Európa egyik leggazdagabb magántulajdonban lévő fegyvertárát, melyből kiállítás nyílt Fraknó várában.

Táncosokat castingolt Alföldi

A Nemzeti Színház igazgatója a Szegedi Szabadtéri Játékok Mágnás Miskájához keresett táncosokat.

Programok kicsiknek és nagyoknak a gyereknapi hétvégére

Ugrin Gábor

Játékkiállítás, rajzfilmek, artisták, nassolás, Varázshegy és százéves villamosok - csak néhány a gyereknapi hétvége programjaiból.

Érdi Tamás: "Ezekért a pillanatokért érdemes élni"

Nemrég tért haza a Prima Primissima-díjas zongoraművész svájci turnéjáról, ahol többek között Chopin és Liszt műveit szólaltatta meg. INTERJÚ

Sötét idők

A kínai közelmúlt egy még mindig elhallgatott időszakáról, az 1959 és 1961 közti éhínségről huszonévesek készítettek megrázó előadást. KRITIKA

Programkereső

MIT HOL
 -TÓL   -IG