A Zenetudományi Intézet a Járdányi és kora című, többszerzős tanulmánykötettel, valamint december 2-án és 3-án zenetudományi konferenciával emlékezik meg Járdányi Pál (1920-1966) munkásságáról, zenepedagógiájáról, kutatásairól és koráról.
A Dalos Anna szerkesztésében várhatóan decemberben megjelenő tanulmánykötet többek között Járdányi Pál zenekari műveit és népdalfeldolgozásait ismerteti, bemutatja a korszakot és a kortársakat, emellett családi képek és egyéb dokumentumok színesítik.
A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem is csatlakozik a Járdányi100 programsorozathoz, így március 10-én a Solti-teremben Járdányi Pál művei, egyebek mellett a 2. vonósnégyes, a Hegedűduók és a Szerelmi dalok szólalnak meg, december 3-án pedig előadásában a Hárfaverseny hangzik el a Pesti Vigadóban.
A Zenetudományi Intézet népzenekutató csoportja a százéves jubileum alkalmából két projekttel tiszteleg Járdányi Pál tudományos életműve előtt. Az egyik Járdányi Kidéről készült falumonográfiájára, a másik a népdalrendszerezésére vonatkozik.
Új kiadásban lát napvilágot A kidei magyarság világi zenéje címmel 1943-ben megjelent monográfia, amelyet kiegészítenek a hagyatékból és a Zenetudományi Intézet népzenekutató csoportjából előkerült, eddig ismeretlen dokumentumokkal, jegyzetekkel. A másik projekt Járdányi népdalrendszerező munkáját mint folyamatot kíséri végig.
Kecskeméten emléknappal, a budapesti Szent Imre Gimnáziumban kiállítással és hangversennyel, Miskolcon és Győrben a zeneszerző szimfonikus műveinek megszólaltatásával emlékeznek.
Járdányi Gergely nagybőgőművész, a Vicenzai Konzervatórium tanára, a zeneszerző fia az emlékév hétfői sajtótájékoztatóján jövőbeli tervekről elmondta: a XII. kerületben szeretnének emléktáblát elhelyezni édesapja egykori lakóházánál, kezdeményezték a posztumusz díszpolgári cím adományozását, de díj alapítása, utca elnevezése és a hagyaték kutathatóvá tétele is a tervek között szerepel.