Több millió dolláros látványosság kísérte 22 múmia költöztetését az az Egyiptomi Múzeumból az új Egyiptomi Civilizáció Nemzeti Múzeumába április 3-án Kairóban. Az öt kilométeres utat - a Fáraók Aranyparádéját - a legszigorúbb biztonsági intézkedések mellett tették meg.
A 22 múmia páncélozott járművekben, kronologikus sorrendben követték egymást a 17. századtól időszámításunk előtti 12. századig, II. Seqenenre Taótól IX. Ramszeszig. A költöztetett kincsek között volt Hatshepsut királynő múmiája is.
Miközben a parádét nemzetközi figyelem kísérte, sokan felvetették a fáraók ősi átkának kérdését. A közelmúltban ugyanis több szerencsétlenség is történt az országban: két hete tucatnyi ember halt meg egy vonatszerencsétlenségben Szohágban (Felső-Egyiptom), további 18 ember halálát okozta, hogy Kairóban összeomlott egy épület. Nem beszélve arról, hogy több mint egy héten át blokkolta a Szuezi-csatornát az Ever Given teherszállító hajó.
A múmiák múzeumi kiállítását nem mindenki nézi jó szemmel. Több muszlim vallástudós úgy véli, nem helyes mutogatni őket. 1980-ban az ország autoriter elnöke, Anwar Szadat például bezáratta az Egyiptomi Múzeum királyi termét, mondva, hogy az megszentségteleníti az elhunytakat.